Ela Golebiewska wyróżniona Nagrodą Marszałka Senatu

Sunday, September 18th, 2011

Freelance journalist Ela Golebiewska is one of the 8 winners of 2011 journalism award granted by the Poland’s Speaker of the House (Marszałek Sejmu). The annual award honors Polish journalists from all over the world.

Przyznano nagrody marszałka Senatu dziennikarzom w konkursie “Życie i praca na obczyźnie; wolność wyboru drogą do sukcesu?”. Zgodnie z regulaminem, wzięli w nim udział dziennikarze pracujący w polskich i polonijnych mediach, a także osoby z nimi współpracujące. Na konkurs napłynęło 37 prac z Niemiec, Republiki Południowej Afryki, USA, Polski. Prace nadesłali dziennikarze prasowi, radiowi, telewizyjni, a także tworzący portale internetowe.

Senat RP podjął uchwałę o ustanowieniu roku 2011 Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie. Biografia Marii Skłodowskiej pokazuje, że wolność wyboru miejsca kształcenia i pracy pozwalają osiągnąć osobisty sukces, z którego Polska i Polacy mogą być dumni.

Dziś mamy o wiele łatwiejszą drogę do sukcesu – wejście Polski do Unii Europejskiej otworzyło przed Polakami zagraniczne uczelnie i rynek pracy. Wielu rodaków skorzystało z tej możliwości i zrobiło karierę na miarę swoich talentów i pracy.

Organizatorzy konkursu chcieli zachęcić dziennikarzy pracujących w polskich i polonijnych środkach społecznego komunikowania do ukazania sylwetek osób, które odnalazły się na obczyźnie, osiągnęły sukces, nie tylko osobisty, i mogą być wzorem do naśladowania.

II wyróżnienie – Elżbieta Gołębiewska (godło “Pola Negri”) za reportaż “Tomasz Stańko z koncertem w Chicago”. Materiał wyemitowano w telewizji Polsat, w ramach cyklu “Oblicza Ameryki”.

Pełna treść ogłoszenia:
Dziennikarskie Nagrody Marszalka Senatu

Leave a Reply